OGÓLNOPOLSKI TEST DYSLEKSJI


Masz trudności w nauce? Czytanie ze zrozumieniem albo nauka reguł pisowni sprawia Ci duży kłopot?  A może jesteś rodzicem i dostrzegasz takie trudności u swojego dziecka? To mogą być pierwsze objawy dysleksji.

Jak się o tym przekonać? Idealną okazją będzie Ogólnopolski Test Dysleksji, organizowany w dniach 5-10.10.2023 r. Udział nic nie kosztuje, wystarczy zainstalować aplikację lub zalogować się przez przeglądarkę.

Wypełnienie testu zajmuje około 10-15 minut, a uczestnik od razu zobaczy swój rezultat. Będzie to wyrażone w procentach prawdopodobieństwo posiadania dysleksji wraz z komentarzem identyfikującym Twoje trudności oraz sugerującym dalsze kroki.

Ogólnopolski Test Dysleksji nie zastąpi wizyty w poradni psychologiczno-pedagogicznej, ale może stanowić sygnał do tego, że warto skonsultować się ze specjalistami. Dysleksji nie należy się obawiać ani wstydzić. U wielu sławnych osób zdiagnozowano to zaburzenie i wyraźnie widać, że nie przeszkodziło im w odniesieniu sukcesu.

Wielu uczniów zbyt późno dowiaduje się, że mogą mieć dysleksję. Z tego powodu osiągają na przykład gorsze wyniki na Egzaminie Ósmoklasisty lub na maturze, ponieważ są oceniani na równi z ogółem uczniów – mówi Anna Sierpniak-Gocławska, specjalistka od dysleksji. – U podstaw Ogólnopolskiego Testu Dysleksji leży zapobieganie takim sytuacjom.

Zapraszamy do odwiedzenia strony: https://zday.pl/ogolnopolski-test-dysleksji-2023/ i zapoznania się ze szczegółami wydarzenia.

Ogólnopolski Test Dysleksji jest adresowany do uczniów szkół podstawowych i średnich (od 4 klasy podstawówki wzwyż). W przypadku, gdy uczestnikiem jest osoba poniżej 13 roku życia, rekomendujemy, aby test był wypełniany przez rodzica lub opiekuna prawnego.

To bezpłatne wydarzenie organizowane jest z inicjatywy portalu edukacyjnego Zday.pl, pod patronatem Fundacji Języka Polskiego, fundacji Instytut Edukacji Pozytywnej oraz fundacji Kopalnia Pomysłów. Test organizowany jest w ramach Europejskiego Tygodnia Świadomości Dysleksji.

Szczegóły wydarzenia znajdziesz na stronie: https://zday.pl/ogolnopolski-test-dysleksji-2023/

Z góry serdecznie dziękujemy za pomoc w dotarciu z powyższą wiadomością do Państwa odbiorców.

Z poważaniem,
Zespół Zday.pl