KAMPANIA „BLISKO TELEFONU – DALEKO OD DZIECKA”


Szanowni Państwo,
Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę wystartowała właśnie z kampanią społeczną promującą cyfrową higienę i bezpieczny rozwój dzieci. Kampania „Blisko telefonu – daleko od dziecka” skierowana jest do rodziców dzieci do 6 roku życia i zwraca uwagę na negatywny wpływ korzystania przez rodziców z telefonów w obecności dziecka.
W ramach kampanii powstał szereg materiałów edukacyjnych w tym: grafiki z przekazami kampanii, podcasty z ekspertami, porady dla rodziców. A wszystko to umieszczone na stronie: DomoweZasadyEkranowe.fdds.pl 
Dzięki kampanii rodzice małych dzieci mają szansę dowiedzieć się:
  • dlaczego korzystanie przez rodzica z telefonu przy dziecku ma negatywny wpływ na jego rozwój,
  • dlaczego warto ograniczać czas przy telefonie przy dziecku,
  • jak ograniczać ten czas przy dziecku,
  • jak rozpoznawać, że nadużywa się ekranów przy dziecku.
W związku z tym, że jest to ważny temat, zwracamy się do Państwa z ogromną prośbą o rozpowszechnianie informacji wśród rodziców i opiekunów dzieci, które korzystają z oferty Państwa placówek. Można to zrobić wysyłając im adres strony i załączone w mailu grafiki, można także umieścić grafiki na stronie internetowej lub na profilach społecznościowych (w mailu załączam też takie grafiki). Dołączam także link do komunikatów na naszych profilach społecznościowych z możliwością udostepnienia: https://www.facebook.com/DajemyDzieciomSile/posts/pfbid0rb95QBvWrZZYb6CekjnC9UHoUeJqsZDa2une2MxR6brdoVqm3ZfMNy3TTcfanCERl
Za każdą formę udostępnienia z góry bardzo dziękujemy.
Serdecznie pozdrawiam,
Agnieszka Maślanka
specjalistka do spraw edukacji
tel: 22 616 02 68
logo FDDS