WYDARZENIA

DEN 2021

14 października 2021r. jak każdego roku w Dniu Edukacji Narodowej dzieci nie zapomniały o swoich nauczycielkach i pozostałych pracownikach przedszkola. Podczas przygotowanej dla nich przez grupę „Jeżyki” uroczystości przekazały mnóstwo uśmiechów, serdecznych słów i życzeń wypowiedzianych w wierszach, i wyśpiewanych w piosenkach. Po zakończonym występie dzieci wręczyły wszystkim pracownikom przedszkola przygotowane drobne upominki. Serdecznie dziękujemy naszym milusińskim za pamięć, życzenia i upominki.

DZIEŃ CHŁOPAKA

30 września 2021 r. to wyjątkowa data w kalendarzu! Wszyscy chłopcy – starsi oraz młodsi na całym świecie mają wtedy swoje wielkie święto! Nie inaczej było też w naszym przedszkolu! Od najmłodszych lat uczymy dzieci, aby pamiętały o ważnych uroczystościach w życiu rodziny czy życiu przedszkola. Już od samego rana dało się wyczuć odświętną atmosferę! dziewczynki wraz z p. wychowawczyniami odśpiewały uroczyste „Sto lat” i złożyły bohaterom dnia najserdeczniejsze życzenia oraz wręczały chłopcom upominki! Atrakcje jakie spotkały dzieci w tym wyjątkowym dniu to także tańce z balonami, a także różnego rodzaju zabawy integracyjne. W niektórych grupach, z pomocą naszych Kochanych Rodziców, zorganizowane zostały wyjazdy do kina HELIOS i MULTIKINO (grupy: Jeżyki, Biedronki, Motylki), do Rodzinnego Centrum Rozrywki i Rozwoju FANTASMAGORIA w Radomiu (grupa Stokrotki), na spotkanie z alpakami na RANCZU EMOCJI w Myśliszewicach (grupa Jagódki) i w UROCZEJ CHATCE w Jedlni- Letnisko (grupa Słoneczka). We wszystkich grupach był to święto pełne wrażeń, atrakcji, radości i dobrej zabawy.

ZDROWE I PYSZNE KANAPKI W GRUPIE STOKROTKI

27.11.2020 W związku z realizacją w naszym przedszkolu tematu tygodniowego „Moje zdrowie i bezpieczeństwo”- dzieci z grupy Stokrotki wykonały zdrowe kanapki. Spróbowały również kiszonej kapusty, którą same kisiły w październiku.

Działania poprzedziła pogadanka na temat zdrowego odżywiania się. Dzieci razem z Panią przygotowały piramidę zdrowia. Dowiedziały się,  jakie produkty należy jeść, żeby być zdrowym oraz dlaczego musimy się zdrowo odżywiać. Starszaki poznały korzyści wynikające ze spożywania drugiego śniadania, dowiedziały się jak ważna jest zbilansowana dieta, bogata w produkty zbożowe.

 Starszaki podjęły wielkie wyzwanie – same miały przygotować dla siebie drugie śniadanie. Na początku przypomniały sobie zasady bezpieczeństwa, których należy przestrzegać podczas posługiwania się nożem. Po starannym umyciu rączek i przygotowaniu stanowisk pracy wszyscy zabrali się do pracy. Dzieci samodzielnie smarowały pieczywo masłem, a następnie układały na kromkach wybrane przez siebie produkty. Można śmiało powiedzieć, że zadanie wykonały doskonale. Podczas robienia kanapek kształciły odpowiednie nawyki żywieniowe, rozwijały kreatywność, wyobraźnię oraz dbałość o higienę.

Okazało się, że dzieci jednak lubią warzywa, a najlepiej smakują im kanapki zrobione własnoręcznie, które wyglądały pięknie, kolorowo i zawierały mnóstwo witamin. Nawet  największe niejadki zjadły swoją porcję z apetytem.

ZDROWE KANAPKI W GRUPIE PSZCZÓŁKI

25.11.2020 dzieci z grupy Pszczółki wraz ze swoimi paniami przygotowały zdrowe kanapki, które następnie z wielkim apetytem zjadły.

PRZEDSTAWIENIE „ŻEGNAMY JESIEŃ W WYKONANIU DZIECI Z GRUPY BIEDRONKI”

20.11.2020 dzieci 4- letnie z grupy Biedronki zaprezentowały najmłodszej publiczności przedszkola- dzieciom 3- letnim z grupy Motylki, Żabki i Misie przedstawienie połączone ze śpiewem i recytacją wierszy.

AKADEMIA Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI- 11 LISTOPADA

10.11.2020 dzieci z grupy Stokrotki wraz ze swoimi paniami przygotowały akademię z okazji ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI. Na początku odśpiewany został HYMNY NARODOWY, a następnie przedszkolaki zaprezentowały okolicznościowe wiersze i piosenki.

ZAJĘCIA KULINARNE „SZASZŁYKI OWOCOWE” W GRUPIE STOKROTKI

30.10.2020 w grupie Stokrotki odbyły się zajęcia kulinarne „Szaszłyki owocowe”. Dzieci określały kształt, kolor oraz nazwę owoców potrzebnych do zrobienia szaszłyków. Następnie nadziewały na patyczki tworząc pyszne i zdrowe szaszłyki owocowe. Po skończonej pracy wszystkie Stokrotki zjadły ze smakiem owocowe przysmaki. Przedszkolakom bardzo smakowała własnoręcznie wykonana potrawa. Przygotowanie szaszłyków dało dzieciom wiele satysfakcji i radości.

ZADANIE SPECJALNE W GRUPIE STOKROTKI

PAŹDZIERNIK 2020 Grupa STOKROTKI wykonała zadanie specjalne. Poznaliśmy przysmaki Koziołka – różnego rodzaju kapustę, marchew, ziemniaki. Stokrotki dowiedziały się skąd pochodzi kapusta, jakie są jej odmiany i co możemy z niej przyrządzić. Przedszkolaki razem z Koziołkiem Matołkiem poznały proces kiszenia kapusty. Szatkowały, ugniatały, soliły, doprawiały i wsadzały do słoika. Wykonaliśmy również pyszną sałatkę z kapusty włoskiej i marchewki.

DZIEŃ CHŁOPAKA

30.09.2020 to Dzień Chłopaka, więc w tym dniu we wszystkich grupach dziewczynki wręczały chłopcom upominki lub ordery i złożyły wraz ze swoimi paniami serdeczne życzenia: dużo uśmiechu, radości i wspaniałych przyjaciół. Był to bardzo radosny dzień Rodzicom dziękujemy za pomoc w przygotowaniu wspaniałych prezentów dla chłopców i drobnych upominków dla dziewczynek.

DZIEŃ KROPKI

15.09.2020 W tym dniu w naszym przedszkolu obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki czyli Święto kreatywności, odwagi w pokonywaniu trudności i odkrywania talentów. Nasze przedszkolaki zostały więc zaproszone przez swoje panie do udziału w kropkowych grach i zabawach oraz do wykonania kropkowych prac plastycznych. Wszyscy świetnie się bawili i byli bardzo dumni z powstałych dzieł.

KONKURS „PALMA WIELKANOCNA

KWIECIEŃ 2020 Konkurs plastyczny „PALMA WIELKANOCNA”. Nasz konkurs, ze względu na epidemię koronawirusa miał trochę inny charakter, prace wykonane przez Drogie Dzieci zostały sfotografowane i przesłane przez Rodziców drogą elektroniczną. Organizatorkami konkursy były panie: Justyna, Ewa, Patrycja i Aneta K. Jury to panie: Kinga i Kasia. Oto wyniki:

KATEGORIA DZIECI MŁODSZE 3-4 latki:

I MIEJSCE:    Leon- grupa Krasnoludki

II MIEJSCE: Julian- grupa Biedronki

III MIEJSCE: Iga- grupa Biedronki

KATEGORIA DZIECI STARSZE 5-6 latki:

I MIEJSCE:    Bruno- grupa Jagódki

                        Nadia- grupa Słoneczka

 II MIEJSCE: Franciszek- grupa Stokrotki

                               Nela- grupa Słoneczka

III MIEJSCE: Paweł- grupa Jagódki

                               Wiktoria- grupa Motylki

WYRÓŻNIENIE:

Adam- grupa Pszczółki

Łukasz- grupa Pszczółki

Jakub- grupa Jagódki

Wiktor- Słoneczka

Bardzo dziękujemy za udział w konkursie i gratulujemy wszystkim uczestnikom. Dyplomy prześlemy drogą elektroniczna na adresy e-mailowe Rodziców.

BAL KARNAWAŁOWY 2020

05.02.2020 ” W karnawale, w karnawale. Dookoła wielkie bale… Gdy orkiestra pięknie gra, dobry humor każdy ma…” Nasze przedszkolaki też wzięły udział w takim balu, który odbył się w Domu Kultury „Południe”. W czasie jego trwania dzieci miały możliwość wspólnego potańczenia i pośpiewania. Przepięknie przebrane, głównie za ulubione postacie z bajek, z dumą prezentowały swoje stroje. Nasze przebierańce świetnie się bawiły i z wielką ochotą uczestniczyły we wspólnych zabawach i konkursach. W trakcie trwania karnawałowych szaleństw mogły posilić się słodką przekąską i napić soczku.

DZIEŃ BABCI I DZIADKA 2020

16,21,22,23,28,29,30.01.2020 W tych dniach odbyły się w naszym przedszkolu uroczystości związane ze Świętem Babci i Dziadka. Na uroczystości przybyli, bardzo licznie, dziadkowie przedszkolaków. Dzieci bardzo wdzięcznie i szczerze wyraziły swoje przywiązanie i szacunek kochanym Babciom i Dziadkom prezentując programy artystyczne z wierszem, piosenką, tańcem  a także przedstawienia. W ten sposób dziękowały za cierpliwość, opiekę i czas, jaki poświęcają swoim wnuczętom oraz za ogrom bezinteresownej miłości. Następnie złożono życzenia- przede wszystkim dużo zdrowia, cierpliwości oraz tego aby wnuczęta dostarczały powodów do dumy i radosnego uśmiechu. Swoim najbliższym dzieci  wręczyły niespodzianki przygotowane w przedszkolu wspólnie ze swoimi paniami. Uroczystość zakończono wspólnym, słodkim poczęstunkiem, przygotowanym z pomocą rodziców.
 Był to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale także dla zaproszonych gości, dzień pełen wzruszeń, uśmiechów, radości.

KUCHCIKOWO-MUFINKI GRUPA SŁONECZKA

10.01.2020 Dzieci z grupy Słoneczka, z pomocą swojej pani, piekły MUFINKI. Następnie wspólnie degustowali swój wypiek.

JASEŁKA STOKROTKI 2019

19.12.2019 Dzieci 6-letnie z grupy Stokrotki przygotowały pod okiem swoich pań Jasełka. Uroczystość wprowadziła całą społeczność przedszkolną w radosną atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. Mali aktorzy, we wspaniałych strojach prezentowali się doskonale na tle  bożonarodzeniowej dekoracji – stajenki z Józefem, Maryją i Dzieciątkiem.  Wszyscy ulegli magii występów przedszkolaków. Mali artyści z dużym przejęciem i zaangażowaniem wiernie odtwarzali swoje role, prezentowali umiejętności recytatorskie i wokalne.  Po zakończeniu przedstawienia Pani dyrektor Renata Zimnicka życzyła wszystkim  obecnym zdrowych i spokojnych Świąt, spędzonych w rodzinnej atmosferze oraz pomyślności w Nowym Roku.

Przed rozpoczęciem Jasełek został rozstrzygnięty bożonarodzeniowy konkurs plastyczny „Najpiękniejszy anioł”.

ELIMINACJE REJONOWE XVIII FESTIWALU KOLĘD I PASTORAŁEK

20.12.2019 Patrycja Tylek z grupy Słoneczka wzięła udział w rejonowych eliminacjach XVIII Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek „STAROPOLSKIE KOLĘDOWANIE”, które odbyły się w Ośrodku Kultury i Sztuki „Resursa Obywatelska” w Radomiu.

WARSZTATY STOMATOLOGICZNE 2019

12.12.2019 Dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w warsztatach z zakresu profilaktyki próchnicy zębów, które przeprowadzili dyplomowani higieniści stomatologiczni z Lublina. Przybyli oni do nas w towarzystwie odważnego smoka Bartka, z pomocą którego, przedstawili dzieciom przebieg wizyty u dentysty. Rozmawiali też na temat zdrowego odżywiania się, które ma pozytywny wpływ na zdrowe zęby i zgubnych skutków jedzenia słodyczy, powodujących próchnicę. Następnie zapoznali dzieci z materiałami i sprzętem dentystycznym i każde z nich mogło poczuć się jak prawdziwy stomatolog, ponieważ z wielką starannością przedszkolaki ćwiczyły na modelu szczęki szczotkowanie zębów, zakładanie i utwardzanie plomby. Na zakończenie w nagrodę wszyscy otrzymali dyplomy, niespodzianki i magnesy, które mają przypominać o codziennym dbaniu o swoje zęby i systematycznych wizytach kontrolnych u dentysty.