^Do góry
logo
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Get Adobe Flash player

WARSZTATY STOMATOLOGICZNE 2019

12.12.2019 Dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w warsztatach z zakresu profilaktyki próchnicy zębów, które przeprowadzili dyplomowani higieniści stomatologiczni z Lublina. Przybyli oni do nas w towarzystwie odważnego smoka Bartka, z pomocą którego, przedstawili dzieciom przebieg wizyty u dentysty. Rozmawiali też na temat zdrowego odżywiania się, które ma pozytywny wpływ na zdrowe zęby i zgubnych skutków jedzenia słodyczy, powodujących próchnicę. Następnie zapoznali dzieci z materiałami i sprzętem dentystycznym i każde z nich mogło poczuć się jak prawdziwy stomatolog, ponieważ z wielką starannością przedszkolaki ćwiczyły na modelu szczęki szczotkowanie zębów, zakładanie i utwardzanie plomby. Na zakończenie w nagrodę wszyscy otrzymali dyplomy, niespodzianki i magnesy, które mają przypominać o codziennym dbaniu o swoje zęby i systematycznych wizytach kontrolnych u dentysty.

 

Copyright © 2015. Przedszkole Publiczne Nr 23 Rights Reserved.