^Do góry
logo
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Get Adobe Flash player

WYDARZENIA

13.03.2019 Pies jest przyjacielem człowieka. To prawda. Ale spotkanie z nieznanym psem niesie także różne niebezpieczeństwa. Rozmawiała o tym z dziećmi z grupy Pszczółek dyplomowana dogoterapeutka pani Marta, właścicielka przepięknej suczki Luny rasy Labrador. Pani Marta powiedziała dzieciom o tym, jak należy opiekować się własnymi psami, w jaki sposób należy o nie dbać, czym je karmić, jak organizować zabawę z pieskami. Opowiadała także o swoich pieskach, o zwyczajach i stylu życia psów rasy Labrador i innych ras. Bardzo ważnym elementem pogadanki był temat dotyczący zachowania ostrożności w kontakcie z obcymi psami. Pani Marta przypomniała podstawowe zasady bezpieczeństwa, pokazała, jak wyglądają asekuracyjne pozycje „drzewka” i „żółwia”, mówiła, w jaki sposób należy postępować, aby uniknąć niepotrzebnego zagrożenia. Na spotkaniu dzieci mogły podejść do bardzo łagodnej i przyjacielskiej suczki, która na co dzień bierze udział w zajęciach dogoterapii z dziećmi niepełnosprawnymi. Dzieci głaskały pieska zgodnie z zasadami, o których mówiła wcześniej p. Marta oraz czesały różnymi szczotkami. Na koniec dzieci brały udział w zabawach razem z pieskiem.

 

Copyright © 2015. Przedszkole Publiczne Nr 23 Rights Reserved.