^Do góry
logo
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Get Adobe Flash player

WYDARZENIA

19.12.2018 Wigilia rozpoczyna święta bożego Narodzenia- rodzinne święta pełne pięknych tradycji i podniosłego nastroju. Wieczór wigilijny jest najbardziej uroczystym i wzruszającym wieczorem wzajemnego zbliżenia, lekcją miłości, zadumy i refleksji.

Jezus przyszedł na świat, po to, by czynić dobro wszystkim ludziom. Wskazywał na właściwe postępowanie wobec bliźniego, dobre uczynki, które prowadza do zbawienia. wartości te zawarte są w wielu baśniach i bajkach dla dzieci. Taka właśnie była myśl przewodnia jasełek. Nowonarodzonemu Jezusowi, nad którym z największą miłością czuwała Maryja Panna i Święty Józef, złożyły wizytę postacie z lubianych i dobrze znanych wszystkim bajek i baśni. Małego Jezuska odwiedziła Dziewczynka z zapałkami, Jaś i Małgosia, Smerf, Kopciuszek, Sierotka Marysia, Czerwony Kapturek oraz Pinokio, by ofiarować Maleńkiemu różne dary i przekazać pozytywne wartości.

Na zakończenie "Bajkowych Jasełek" Pani Dyrektor złożyła bożonarodzeniowe życzenia wszystkim uczestniczącym  w spotkaniu.

 

Copyright © 2015. Przedszkole Publiczne Nr 23 Rights Reserved.