12.02.2018-13.02.2018 W tych dniach dzieci z grupy Pszczółki eksperymentowały i wyciągały wnioski. Przedszkolaki poznały właściwości wody i magnezu. Wzbogaciły doświadczenia plastyczne, utrwalały kolory zabarwiając wodę. Kształtowały precyzję ruchów i koncentrację. Były to bardzo ważne zajęcia, ponieważ dzięki różnego rodzaju eksperymentom dziecko zaczyna lepiej rozumieć świat a stanowią świetną zabawę.

08.02.2018  "Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek, a Bartkowa uwierzyła, dobrych pączków nasmażyła"- mówi staropolskie przysłowie. Z tej okazji grupa Muchomorki zaprezentowała przedstawienie pt. "W cukierni". Tłusty Czwartek to nie tylko dzień zajadania się pączkami,  ale także dzień rozpoczynający ostatni tydzień karnawału, więc dzieci zatańczyły do utworu "Despacito" i zaprosiły do wspólnej zabawy. Na koniec zgodnie z tradycją wszyscy zajadali się pączkami.

09.01.2018- 09.02.2018  W tych dniach, jak co roku, we wszystkich grupach, zorganizowane zostały uroczystości z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka. Dzieci zaprosiły do przedszkola swoje ukochane babcie i dziadków. Rozpoczęła 9 stycznia grupa Jeżyki, która wystawiła dla nich Jasełka. Pozostałe grupy zaprezentowały przygotowane na tę okazję programy artystyczne i krótkie przedstawienia podczas, których przedszkolaki recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły, także wspólnie z dziadkami. Na zakończenie części artystycznej, wnuki wręczyły przygotowane upominki, oraz zaprosiły na słodki poczęstunek.

Niejednej babci i dziadkowi łezka kręciła się w oku. Były to szczególne i wyjątkowe dni, pełne uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe twarze babć, dziadków oraz naszych przedszkolaków mówiły jak ważne są to spotkania. Dziękujemy!!!

29.01.2018 Tego dnia odwiedzili nas aktorzy z Agencji Artystycznej "Artconcept" z Radomia z przedstawieniem pt. "Koziołek Matołek i przyjaciele" na podstawie tekstu Kornela Makuszyńskiego. Przedszkolaki świetnie się bawiły, ponieważ oprócz oglądania przedstawienia, mogli wykonywać różne zadania, rozwiązywać zagadki, poznawać przysłowia o kozach. Na zakończenie wszystkie dzieci dołączyły do Klubu Przyjaciół Koziołka Matołka otrzymując odpowiednie pieczątki. Uśmiechy długo nie znikały z twarzy naszych milusińskich.

24.01.2018 Tego dnia naszych przedszkolaków odwiedzili policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej w Radomiu. Przybliżyli oni dzieciom przepisy i zasady bezpieczeństwa na drodze, m.in.: którą stroną drogi należy się poruszać, jak prawidłowo nosić odblaski, by być widocznym na drodze oraz jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię, że należy korzystać ze specjalnie oznakowanych przejść dla pieszych, jak bezpiecznie podróżować, jak ważne jest zapinanie pasów. Następnie policjantka opowiadała jak dzieci powinny zachować się podczas niebezpiecznych sytuacji i wobec osób obcych. Przypomniała także najważniejsze telefony alarmowe do służb i jak z nich korzystać. Funkcjonariusze poparli te informacje pokazując film pt. "Bezpieczne zachowania". Uczyli także nasze przedszkolaki jak zachować się w przypadku ataku psa. Przeprowadzili z dziećmi próbę przyjęcia pozycji "żółwia" i wyjaśnili, dlaczego taką właśnie pozycję należy przyjąć.

Policjanci zadawali pytania dzieciom, a one bardzo aktywnie brały udział w spotkaniu. W ramach podziękowania przedszkolaki wręczyły prowadzącym przygotowane wcześniej rysunki. Na koniec bardzo chętnie pozowały do zdjęć z naszymi gośćmi.

11.01.2018  Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale. Bal karnawałowy dla przedszkolaków, to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było i u nas. W tym dniu po śniadaniu udaliśmy się do domu weselnego "GĘBARZÓWKA" na bal karnawałowy. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, można było spotkać wróżki, królewny, motylki, biedronki, zwierzątka, rycerzy, piratów, policjantów, Spidermanów, Batmanów... Na tę wyjątkową okazję zaprosiliśmy do prowadzenia balu wodzireja, który zachęcał wszystkich do tańca przygotowaną muzyką. Dzieci świetnie się bawiły uczestnicząc wspólnie ze swoimi paniami w zabawach. W trakcie karnawałowych szaleństw można było posilić się słodką przekąską i napić soczku. Wszystkie przedszkolaki miały też możliwość pozowania do zdjęcia grupowego oraz zdjęć indywidualnych, które będą wspaniałą pamiątką. Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały salę balową. Kolejny bal karnawałowy już za rok.