13.12.2017  W przedszkolu odbyły się warsztaty świąteczne prowadzone przez Studio Artystyczne ART ze Skarżyska Kamiennej. Każde dziecko uczestniczące w zajęciach otrzymało szklaną bombkę. Następnie dzieci z ogromnym zapałem malowały bombki farbami i zdobiły brokatem.

Powstałe ozdoby to prawdziwe cudeńka, które będą pięknie zdobiły domowe choinki.

06.12.2017 Wizyta św. Mikołaja w naszym przedszkolu, to jeden z najbardziej wyczekiwanych przez dzieci dni w roku. Wszystkie nasze przedszkolaki przygotowują się do niego bardzo starannie: każda grupa wykonuje ciekawe prace plastyczne przedstawiające św. Mikołaja a także uczy się piosenki lub wiersza, żeby zaprezentować tak wyjątkowej osobie.

Nadszedł wreszcie ten dzień. Mikołaj wraz ze Śnieżynkami zaczął odwiedzać dzieci w poszczególnych grupach. Wszystkie bardzo przeżywały to spotkanie, ale chętnie zaprezentowały piosenkę lub wierszyk i     odpowiadały na zadawane przez niego pytania. Zapewniły też naszego gościa, że są bardzo grzeczne. Mikołaj  z pomocą Śnieżynek wręczył każdemu dziecku prezent, zrobił wspólne zdjęcia i musiał się pożegnać, ponieważ czekały na niego inne dzieci. Nasze przedszkolaki długo wspominały tę wyjątkową wizytę, chętnie dzieliły się wrażeniami i oglądały prezenty.

17.11.2017, 24.11.2017 i 14.12.2017 na długo pozostaną w pamięci dzieci 3-letnich z grup: Misie, Żabki i Pszczółki oraz ich rodziców. W tych dniach odbyła się pierwsza, wyjątkowa uroczystość w życiu naszych najmłodszych przedszkolaków, które we wrześniu 2017 roku zaczęły uczęszczać do naszego przedszkola. Było to dla nich ogromne przeżycie, ale zniosły to dzielnie. Pięknie recytowały wierszyki i śpiewały piosenki, za każdym razem otrzymując od rodziców gromkie brawa. Następnie za pomocą "czarodziejskiego ołówka" pani dyrektor Renata Zimnicka dokonała uroczystego pasowania. Nie zabrakło również życzeń i upominków. Na pewno był to niezapomniany dzień, pełen emocji i miłych wrażeń  zarówno dla dzieci, rodziców jak i nauczycielek.

14.11.2017 Tego dnia dzieci z grup: Muchomorki, Krasnoludki, Biedronki i Jagódki wraz z paniami wybrały się do Sali Koncertowej Urzędu Miejskiego w Radomiu na spektakl pt. "Czarodziejski ołówek", w wykonaniu aktorów Teatru Młodego Widza z Wolimierza. Nasze czteroletnie przedszkolaki obejrzały niezwykłe przygody wesołego chłopca o imieniu Michaś, który bardzo lubił rysować wszystko co go otaczało. Pewnego dnia, w przedziwnych okolicznościach, otrzymał od staruszka ołówek. Ołówek ten miał czarodziejską moc i wszystko co chłopiec narysował natychmiast stawało się prawdziwe. Michaś poznawał nowych ludzi i z jego pomocą rozwiązywał wiele skomplikowanych sytuacji oraz pomagał ochoczo wszystkim, którzy tej pomocy potrzebowali. Czarodziejski przedmiot pomagał bohaterowi budować poczucie własnej wartości i wierzyć w swoje możliwości. Michaś uświadomił jednak wszystkim, że prawdziwa moc tkwi w nas samych i żadne przedmioty nie dorównają wyobraźni i odwadze. Nasze przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem oglądały  przedstawienie i mocno przeżywały przygody bohaterów. Uwagę dzieci skupiała również barwna, zaskakująca scenografia, uzupełniona zdobyczami techniki XXI wieku, kostiumy oraz piosenki wykonywane przez aktorów. Była to ciekawa i pouczająca bajka o tym, jak ważna jest prawdziwa przyjaźń i umiejętność rozwiązywania trudnych i konfliktowych sytuacji. Pomagając sobie wzajemnie i kierując się dobrym sercem można przezwyciężyć nawet największe przeszkody.

13.11.2017 Tego dnia dzieci z grup: Jeżyki, Motylki, Słoneczka i Stokrotki wraz z paniami wybrały się do Sali Koncertowej Urzędu Miejskiego w Radomiu na spektakl pt. "O psie Kasztanie, który został detektywem", w wykonaniu aktorów Teatru FORM.ART z Łodzi działającego przy Fundacji FORM.ART. Nasze starsze przedszkolaki obejrzały historię psa Kasztana, który mieszka z Dziadkiem i Panną Kottą. Jego marzeniem jest zostanie detektywem, tak wielkim, jak Sherlock Holmes. W tym celu wynajduje ślady i wskazówki oraz rozwiązuje zagadki, takie jak ta: gdzie podziewają się skarpetki, które Dziadek wkłada do pralki parami, a wyjmuje zawsze bez pary lub kto wykrada nocą ser z lodówki? Panna Kotta wyśmiewa poczynania Kasztana, ale pewnego dnia okazuje się, że jest prawdziwa zagadka do rozwiązania: Dziadek nie wraca ze sklepu. Przychodzi sąsiadka, żeby nakarmić pannę Kottę i wyprowadzić na spacer Kasztana. Ten postanawia jednak uciec by odszukać Dziadka. Dzieci z przyjemnością obejrzały tę pełną wzruszeń opowieść mówiącą o sile przyjaźni, oddaniu i poświęceniu i uczącą ich odpowiedzialności, szacunku i wzajemnej miłości. Spektakl wzbogacają też dźwięki autorskich piosenek śpiewanych na żywo przez aktorów.

10.11.2017  Tego dnia dzieci z grupy Stokrotki,  najstarszej w naszym przedszkolu,  zaprezentowały montaż słowno- muzyczny z okazji Święta Niepodległości, tak ważnego dla każdego Polaka. Podczas występu dzieci recytowały wiersze patriotyczne, śpiewały piosenki. Dumnie, przyjmując właściwą postawę „na baczność”, odśpiewały też hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego”. Biorąc udział w tej uroczystości dzieci uczyły się miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz utrwalały szacunek dla symboli narodowych naszego kraju.

13.10.2017 W tym uroczystym dniu 5-latki z grupy Motylki wraz ze swoimi paniami zaprosiły gości na akademię z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Nasze przedszkolaki chciały podziękować swoim ukochanym paniom i wszystkim pracownikom przedszkola za trud włożony w ich wychowanie oraz opiekę. Dzieci pięknie wyraziły, w krótkich wierszykach, wizerunki pracowników przedszkola, zaprezentowały piosenki, złożyły życzenia oraz wręczyły każdemu z zaproszonych gości mały upominek.