08.05.2019  Rekiny, płaszczka, rozdymki i węgorz elektryczny to tylko niektóre z egzotycznych ryb, jakie dzieci z grupy Pszczółek i Stokrotek mogły zobaczyć podczas wycieczki do Oceanarium „Oceanika” w Chrustach. Podziwiały nie tylko ryby z różnych mórz, jezior i rzek, ale także inne morskie stworzenia, takie jak ukwiały, koralowce, rozgwiazdy. Po wyjściu z oceanarium dzieci udały się na warsztaty plastyczne, gdzie każdy mógł stworzyć swoje akwarium i udekorować rybki z masy solnej. Dzieci miały również okazję zobaczyć Dąb „Bartek”. Dowiedziały się, że to jedno z najbardziej znanych drzew i od 1954 roku jest pomnikiem przyrody.

29.04.2019  .Grupa Jeżyki przygotowała uroczystą akademię z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Wspólnie został odśpiewany Hymn narodowy a także w wierszach i piosenkach zostały utrwalone symbole narodowe. Dzieci w strojach krakowskich zatańczyły Krakowiaka.

24.04.2019 Dzieci z grupy Motylki uczestniczyły w warsztatach ogrodowych zorganizowanych w sklepie budowlanym Castorama w Radomiu. W czasie spotkania zapoznały się z różnymi gatunkami kwiatów oraz zdobyły wiedzę na temat pielęgnacji roślin doniczkowych. Na koniec każdy mógł wcielić się w rolę ogrodnika, zasadzić cebulkę mieczyka w doniczce i zabrać ją ze sobą.

23.04.2019 Dzieci z grupy Słoneczka spotkały się z panem Karolem Granda ze Stowarzyszenia Biegiem Radom. Mogły zobaczyć zdobyte przez gościa puchary i medale, porozmawiać na temat jego sportowej pasji ale również posłuchać przeczytanej przez niego bajki. Spotkanie było bardzo ciekawe. Dziękujemy.

25.03.2019 W tym dniu gościliśmy w naszym przedszkolu aktorów ze Studia Artystycznego ARENA z Białegostoku ze sztuką na podstawie wiersza Władysława Bełzy „Kto ty jesteś? – Polak mały”. Dzieci mogły wysłuchać wierszy patriotycznych, hymnu polskiego, zobaczyć fragmenty odtańczonego poloneza a także poznać polskie legendy: „O Lechu, Czechu i Rusie” oraz „O Smoku Wawelskim”. Aktorzy w sposób przystępny dla dzieci opowiedzieli bardzo skomplikowane dzieje naszej Ojczyzny. Podczas spektaklu nasze przedszkolaki wykazywały się znajomością niektórych miejsc na mapie Polski. Przedstawienie było dla nich doskonałą lekcją historii, w której bardzo aktywnie uczestniczyli.

21.03.2019 W tym dniu wszystkie dzieci z naszego przedszkola świętowały Pierwszy Dzień Wiosny. Uroczystości powitania Wiosny rozpoczęły się od  zabaw związanych z tematyką pór roku. Po długiej zimie, czekamy na ciepło, kwiaty, zielone drzewa i pięknie śpiewające ptaki i właśnie w naszym przedszkolu już zagościła wiosna. Stało się to za sprawą żabek, pszczółek, bocianów oraz pierwszych wiosennych kwiatów, w które zamieniły się dzieci z grupy Biedronki. W pomysłowych i barwnych strojach, z wykorzystaniem wierszy i piosenek, wprowadziły wszystkich w pogodny, wiosenny nastrój. Wiosenna orkiestra pożegnała zimę i przywitała wiosnę.

13.03.2019 Pies jest przyjacielem człowieka. To prawda. Ale spotkanie z nieznanym psem niesie także różne niebezpieczeństwa. Rozmawiała o tym z dziećmi z grupy Pszczółek dyplomowana dogoterapeutka pani Marta, właścicielka przepięknej suczki Luny rasy Labrador. Pani Marta powiedziała dzieciom o tym, jak należy opiekować się własnymi psami, w jaki sposób należy o nie dbać, czym je karmić, jak organizować zabawę z pieskami. Opowiadała także o swoich pieskach, o zwyczajach i stylu życia psów rasy Labrador i innych ras. Bardzo ważnym elementem pogadanki był temat dotyczący zachowania ostrożności w kontakcie z obcymi psami. Pani Marta przypomniała podstawowe zasady bezpieczeństwa, pokazała, jak wyglądają asekuracyjne pozycje „drzewka” i „żółwia”, mówiła, w jaki sposób należy postępować, aby uniknąć niepotrzebnego zagrożenia. Na spotkaniu dzieci mogły podejść do bardzo łagodnej i przyjacielskiej suczki, która na co dzień bierze udział w zajęciach dogoterapii z dziećmi niepełnosprawnymi. Dzieci głaskały pieska zgodnie z zasadami, o których mówiła wcześniej p. Marta oraz czesały różnymi szczotkami. Na koniec dzieci brały udział w zabawach razem z pieskiem.