14.11.2018 Dzieci 3-letnie z grupy Misie, nasze najmłodsze przedszkolaki, które we wrześniu 2018 roku zaczęły uczęszczać do naszego przedszkola, podobnie jak w październiku, ich rówieśnicy z grupy Żabki, zostały pasowane na pełnoprawnych przedszkolaków. Uroczystość rozpoczęła się krótkim programem artystycznym zaprezentowanym przez  nasze dzielne i odważne  maluchy. Następnie za pomocą "czarodziejskiego ołówka" pani dyrektor Renata Zimnicka dokonała uroczystego pasowania. Na koniec przedszkolaki otrzymały życzenia i upominki. Dzień ten, pełen emocji i miłych wrażeń, pozostanie na długo w pamięci zarówno dzieci, rodziców jak i nauczycielek.

14.11.2018 Dzieci z grup Pszczółki i Jagódki  uczestniczyły w zajęciach sportowych zorganizowanych w PSP nr 17 i poprowadzonych przez nauczycieli i uczniów tej placówki. Nasze przedszkolaki świetnie się bawiły. Dziękujemy za zaproszenie.

13.11.2018 W tym dniu dwie dziewczynki z naszego przedszkola Marika i Zosia reprezentowały naszą społeczność w międzyprzedszkolnym konkursie piosenki patriotycznej "Piękna nasza Polska cała", który odbył się w Przedszkolu Publicznym nr 22 w Radomiu.

09.11.2018 Ten dzień był bardzo ważny dla całej społeczności przedszkolnej- uczciliśmy 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Obchody tej tak ważnej dla nas Polaków rocznicy rozpoczęliśmy o godz. 11.11 wspólnym odśpiewaniem 4 zwrotek hymnu narodowego- nasza placówka wzięła udział w akcji "Rekord dla Niepodległej". Następnie dzieci 6-letnie z grupy Stokrotki zaprezentowały przedstawienie pt. "NIEPODLEGŁA TO MY", które przygotowały wspólnie ze swoimi paniami. Składało się ono z tańców, piosenek i wierszy o charakterze patriotycznym. Nasze przedszkolaki i wszyscy pracownicy placówki obejrzeli je z wielkim zainteresowaniem.

25.10.2018 W tym dniu dzieci 3-letnie z grupy Żabki przeżyły pierwszą, wyjątkową uroczystość w ich życiu. Nasze najmłodsze przedszkolaki, które we wrześniu 2018 roku zaczęły uczęszczać do naszego przedszkola, zostały pasowane na pełnoprawnych przedszkolaków. Na początek podczas krótkiego programu artystycznego recytowały wierszyki i śpiewały piosenki, za każdym razem otrzymując od rodziców gromkie brawa. Następnie za pomocą "czarodziejskiego ołówka" pani dyrektor Renata Zimnicka dokonała uroczystego pasowania. Nie zabrakło również życzeń i upominków. Na pewno był to niezapomniany dzień, pełen emocji i miłych wrażeń  zarówno dla dzieci, rodziców jak i nauczycielek.

26.10.2018 Co zrobić, by zamiast po niezdrową przekąskę, dziecko sięgało po dobrze skomponowany posiłek?    Z pomocą przychodzą radomscy piekarze oraz Redaktor Bułeczka i Pan Kanapka, którzy zaproszeni do naszego przedszkola, uczyli nasze przedszkolaki zdrowego odżywiania w ramach ogólnopolskiej kampanii "Dieta kanapkowa smaczna i zdrowa". W ramach kampanii dzieci oglądały krótki filmik. Później Redaktor Bułeczka zaprezentował dzieciom piramidę żywienia, opowiadał, jak ważne jest jedzenie śniadań i spożywanie zdrowych produktów jako alternatywa "śmieciowego jedzenia". Przekonywał, że pieczywo jest zdrowe, i wspólnie z dziećmi wymyślał, z czego powinna się składać idealna kanapka. Na zakończenie spotkania wkroczył, przywołany przez dzieci, Pan Kanapka, maskotka programu. Właśnie Pan Kanapka wywołał największe poruszenie, obdarował nasze przedszkolaki pysznymi, zdrowymi kanapkami i wykonał sobie pamiątkowe zdjęcie z każdą grupą. Mamy nadzieję, że już zawsze będzie im się kojarzył ze zdrowym odżywianiem.

19.10.2018 W tym dniu w ramach zajęć dzieci z grupy Muchomorki poznały m.in. zawód piekarza, chociaż nie odwiedziły piekarni. Było trochę inaczej. Muchomorki wysłuchały piosenki pt. "Najłatwiejsze ciasto w świecie", poznały proces powstawania chleba i po przygotowaniu odpowiednich składników zabrały się do pracy. Degustacja chlebków odbyła się w domu wspólnie z rodzicami.