05.06.2019  Dzieci z grupy Jeżyki, Muchomorki, Biedronki i Motylki wraz ze swoimi paniami udały się na wycieczkę do Parku Rozrywki i Miniatur w Krajnie. W Alei Miniatur nasze przedszkolaki zobaczyły modele najwspanialszych budowli i dzieł stworzonych przez naturę, wykonanych w skali. Spacer wśród tych budowli bardzo im się podobał.

03.06.2019 Dzieci z grupy Jagódki i Słoneczka wraz ze swoimi paniami udały się na wycieczkę do Kompleksu "Świętokrzyska Polana". Na jego terenie znajduje się Oceanika- miejsce, w którym nasze przedszkolaki mogły obejrzeć zgromadzone tu zwierzęta i rośliny z wód rzek, jezior, mórz i oceanów całego świata, podzielone według miejsca ich występowania. Zwierzętom odtworzono warunki, w jakich występują w swoim naturalnym środowisku. W niektórych akwariach znalazły się też okazy, które można podziwiać jedynie w zbiornikach akwarystycznych. Następnie dzieci wzięły udział w warsztatach plastycznych podczas, których wykonały samodzielnie rybkę z wykorzystaniem m.in. płyty CD. Był również czas na relaks w Krainie Zabawy na dmuchanych atrakcjach utrzymanych w charakterze podwodnego świata. W drodze powrotnej dzieci zobaczyły pomnik przyrody- jeden z najstarszych dębów w Polsce- Dąb Bartek, którego wielkość zrobiła na nich wielkie wrażenie. Wycieczka wszystkim bardzo się podobała.

08.05.2019  Rekiny, płaszczka, rozdymki i węgorz elektryczny to tylko niektóre z egzotycznych ryb, jakie dzieci z grupy Pszczółek i Stokrotek mogły zobaczyć podczas wycieczki do Oceanarium „Oceanika” w Chrustach. Podziwiały nie tylko ryby z różnych mórz, jezior i rzek, ale także inne morskie stworzenia, takie jak ukwiały, koralowce, rozgwiazdy. Po wyjściu z oceanarium dzieci udały się na warsztaty plastyczne, gdzie każdy mógł stworzyć swoje akwarium i udekorować rybki z masy solnej. Dzieci miały również okazję zobaczyć Dąb „Bartek”. Dowiedziały się, że to jedno z najbardziej znanych drzew i od 1954 roku jest pomnikiem przyrody.

29.04.2019  .Grupa Jeżyki przygotowała uroczystą akademię z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Wspólnie został odśpiewany Hymn narodowy a także w wierszach i piosenkach zostały utrwalone symbole narodowe. Dzieci w strojach krakowskich zatańczyły Krakowiaka.

24.04.2019 Dzieci z grupy Motylki uczestniczyły w warsztatach ogrodowych zorganizowanych w sklepie budowlanym Castorama w Radomiu. W czasie spotkania zapoznały się z różnymi gatunkami kwiatów oraz zdobyły wiedzę na temat pielęgnacji roślin doniczkowych. Na koniec każdy mógł wcielić się w rolę ogrodnika, zasadzić cebulkę mieczyka w doniczce i zabrać ją ze sobą.

23.04.2019 Dzieci z grupy Słoneczka spotkały się z panem Karolem Granda ze Stowarzyszenia Biegiem Radom. Mogły zobaczyć zdobyte przez gościa puchary i medale, porozmawiać na temat jego sportowej pasji ale również posłuchać przeczytanej przez niego bajki. Spotkanie było bardzo ciekawe. Dziękujemy.

25.03.2019 W tym dniu gościliśmy w naszym przedszkolu aktorów ze Studia Artystycznego ARENA z Białegostoku ze sztuką na podstawie wiersza Władysława Bełzy „Kto ty jesteś? – Polak mały”. Dzieci mogły wysłuchać wierszy patriotycznych, hymnu polskiego, zobaczyć fragmenty odtańczonego poloneza a także poznać polskie legendy: „O Lechu, Czechu i Rusie” oraz „O Smoku Wawelskim”. Aktorzy w sposób przystępny dla dzieci opowiedzieli bardzo skomplikowane dzieje naszej Ojczyzny. Podczas spektaklu nasze przedszkolaki wykazywały się znajomością niektórych miejsc na mapie Polski. Przedstawienie było dla nich doskonałą lekcją historii, w której bardzo aktywnie uczestniczyli.