Mała Książka Wielki Człowiek

Miejska Bibliotek Publiczna w Radomiu przystąpiła do akcji „Mała książka- wielki człowiek”. Jest to akcja organizowana przez Instytut Książki i służy upowszechnianiu czytelnictwa.

Wypożyczalnia dla Dzieci przy ul. Piłsudskiego 12 oraz wszystkie filie biblioteczne czekają na dzieci z roczników 2014-2017!

Każdy przedszkolak, który odwiedzi naszą bibliotekę i zgłosi chęć udziału w akcji, otrzyma w prezencie książkę „Pierwsze czytanki dla…” oraz Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.

W wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice – praktyczny poradnik o korzyściach wypływających z codziennego czytania dziecku i odwiedzania z nim biblioteki „Książką połączeni, czyli przedszkolak idzie do biblioteki”.

Zapraszamy dzieci, które już są naszymi czytelnikami oraz oczywiście wszystkie te, które chcą nimi zostać. Warto nas odwiedzić!